מטבח חוץ פינתי

מטבח חוץ פינתי בנוי בצורת ריש ולכן הוא מייצר מראה של בר. במטבח הפינתי הברמן לעולם לא מפנה את גבו לאורחים וכל הריחות והשאריות שנוצרות במהלך הבישול, מצטברים יחסית רחוק מהאיזור שבו נמצאים האורחים.

מטבח חוץ פינתי מהווה הרבה יותר מאשר תוספת עיצובית בחצר או בגג. מעבר לפן העיצובי, הוא יוצר נישה נוספת שניתן אפילו לקרות אותה, להצליל ולהפוך אותה למרחב מחייה נוסף בבית. במילים אחרות, בניית מטבחי חוץ פינתיים מאפשרת לייצר פינת בישול ואירוח בחוץ, תוך ניצול המירב מפינות שאחרת אולי לא היו בשימוש. מטבח חוץ פינתי מאפשר לך לעשות כמעט הכל. הוא מרווח יותר והפינה של המטבח מוסיפה עוד מקום שבו אפשר להוסיף טאבון או גריל. 

למה כדאי לשקול מטבח חוץ פינתי לבית שלך? מה הופך מטבחי חוץ פינתיים למושכים?

הקסם של מטבחי חוץ פינתיים טמון ביכולתם להשתלב בצורה חלקה בנוף הטבעי של החצר האחורית שלך תוך מקסום השימושיות של כל סנטימטר רבוע של שטח. מטבחים אלה אינם רק לבישול בחוץ; הם מייצגים בחירת אורח חיים המדגישה הנאה, בידור וניצול מרבי של מזג אוויר נעים. פריסת הפינה, בפרט, מציעה פתרון ייחודי לאלה המחפשים ליצור אזור בישול יעיל אך מסוגנן המשלים את מרחב המגורים החיצוני שלהם. על ידי בחירה במטבח חוץ פינתי, בעלי בתים יכולים ליהנות מהיתרונות הכפולים של מרחב בישול פונקציונלי ואווירה חיצונית מזמינה.  

בעת בניית מטבח חוץ פינתי ישנם כמה וכמה גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון כמו למשל היבטים של עיצוב, החומרים והעלות הכוללת של הפרויקט:

  1. לכן, הצעד הראשון בבניית מטבח חוץ פינתי הוא לחשוב איזה סוג עיצוב מעניין אתכם. 
  2. כשאתם מעצבים מטבח חוץ, חשבו על ניצול החלל בצורה חכמה.
  3. בתוך כך, יהיה צריך לקחת בחשבון את הגורמים של פריסת העיצוב וכן הפונקציונליות של המטבח.
  4. בנוסף, כמובן שגם האסתטיקה הכללית של הפרויקט.
  5. יתרה מכך, מומלץ להגדיר מראש את סוגי המתקנים שישמשו אתכם, הכלים הסניטריים (האם תצטרכו כיור?), האם תצטרכו נקודת גז, נקודות חשמל וכן הלאה.

למטבח חוץ פינתי יש מספר יתרונות:

מהם היתרונות הייחודיים של מטבח חוץ פינתי? מטבחי חוץ פינתים מציעים מספר יתרונות ייחודיים שהופכים אותם לאופציה אטרקטיבית עבור בעלי בתים.
ראשית, העיצוב שלהם מנצל את החלל בצורה יעילה, במיוחד בחצרות קטנות יותר, על ידי התאמה נוחה לפינה. פריסה זו משחררת את שאר השטח החיצוני לשימושים אחרים, כגון אכילה, רביצה או גינון.
בנוסף, מטבחים פינתיים יכולים לשפר את המשיכה האסתטית של המרחב החיצוני שלך. הם משמשים לעתים קרובות כנקודת מוקד, מושכים את העין ומוסיפים עניין אדריכלי לחצר האחורית. המיקום שלהם מאפשר גם שילוב יצירתי עם תכונות קיימות כמו קירות או גדרות, מה שעלול להפחית את עלויות הבנייה. 
יתר על כן, מטבחים אלה יכולים לספק חוויית בישול ואכילה אינטימית יותר, שכן הפריסה שלהם סוגרת באופן טבעי את החלל, מה שגורם לו להרגיש נעים ומבודד יותר. שילוב זה של מעשיות וערעור חזותי מדגיש את היתרונות הייחודיים של בחירה במטבח חוץ פינתי. לבעל הבית או המארח יש גישה מהירה ומלאה אל כל האורחים. כולל גישה קלה ונוחה לציוד ולאיזרי הפרזול כמו ידית המקרר, פתיחה של המגירות או גישה למדיח.

טיפ 1 # – עיצוב של מטבח חוץ פינתי

האם אתם מעוניינים לבנות מטבח חוץ פינתי שיהיה בעיקר לבישול ולצלייה, או שמא אולי אתם רוצים ליצור גם מרחב לסעודות גדולות ולבילויים חברתיים? בהקשר הזה, חשוב לקחת בחשבון את גודל החצר שלכם וכמה מקום פנוי יש לכם למטבח. בחירת החומרים הנכונים היא קריטית לעמידותו ולאריכות חייו של המטבח.

באופן כללי, חשוב לזכור שמטבחי חוץ חשופים לפגעי מזג האוויר וזו הסיבה לכך שחשוב לבחור חומרים שיעמדו בתנאי מזג אוויר שונים. חלק מהחומרים הנפוצים המשמשים למטבחי חוץ כוללים אבן, לבנים, זכוכית, נירוסטה ועוד, כאשר חומרים אלה הם לא רק עמידים לקיץ הישראלי, אלא גם מוסיפים טאץ' אלגנטי לעיצוב המטבח.

טיפ #2 – הגדירו תקציב מראש לפרויקט

בסופו של דבר, כולנו מונעים מהכיס שלנו וזה בסדר גמור. לכן, חשוב גם לקחת בחשבון את עלות החומרים בעת תכנון הפרויקט, אבל לא רק. בכל פרויקט שיפוצים תמיד ישנן עלויות בלתי צפויות, אז אנחנו ממליצים להשאיר בצד אקסטרה של כ-15% מעלות השיפוץ שלכם. סכום זה ישמש אתכם כאשר עלויות בלתי צפויות אלו יצוצו (והן יצוצו).

חשוב לציין, שעלות בניית מטבח חוץ יכולה להשתנות בצורה דרמטית. בהתאם לעיצוב, החומרים וגודל הפרויקט. בממוצע, מטבח חיצוני בסיסי יכול לנוע בין 4,000 ל-12,000 ש"ח. בעוד שמטבח חוץ משוכלל יותר עם מכשירי חשמל מתקדמים יכול לעלות למעלה מ-20,000 ש"ח.

לסיכום, כל פרויקט בניית מטבח חוץ מתחיל ונגמר בבחירה של החברה הנכונה, או בבחירת הנגר הנכון. כדאי להתחיל משם, לקבל כמה הצעות מחיר ולהמשיך עם מי שהכי נראים לכם (לאחר סקירת תיקי עבודות).

אילו אתגרים עשויים לעמוד בפניכם עם מטבח חוץ פינתי?

למרות היתרונות הרבים, בעלי בתים ששוקלים מטבח חוץ פינתי צריכים להיות מודעים גם לאתגרים פוטנציאליים. אחת הדאגות העיקריות היא המגבלה בגמישות הפריסה. המיקום הפינתי עשוי להגביל את הגודל והצורה של רכיבי המטבח, מה שמקשה על התאמת מכשירים גדולים יותר או משטח דלפק נרחב. בנוסף, הנגישות יכולה להיות בעיה. מטבחים פינתיים עלולים ליצור צוואר בקבוק, במיוחד בחצרות קטנות יותר, ולהגביל את זרימת התנועה סביב אזור הבישול.

איוורור מהווה אתגר נוסף; ללא תכנון זהיר, עשן וריחות בישול עלולים לא להתפזר ביעילות, מה שמשפיע על הנוחות של אלו שנהנים מהמרחב החיצוני. לבסוף, שילוב תשתיות כגון מים, גז וחשמל דורש שיקול זהיר, שכן המסלול שלהם עשוי להיות מורכב יותר בשל מיקום הפינה של המטבח. להיות מודע לאתגרים אלו חיוני עבור בעלי בתים כדי להבטיח שמטבח החוץ הפינתי שלהם יענה הן על הצרכים האסתטיים והן על הצרכים הפונקציונליים שלהם.

האם מטבח חוץ פינתי מתאים לך?

ההחלטה על מטבח חוץ פינתי תלויה בסופו של דבר בצרכים הספציפיים שלך, בהעדפותיך ובמגבלות של המרחב החיצוני שלך. היתרונות הייחודיים של מקסום שטח והוספת ערך אסתטי הופכים אותו לאפשרות מפתה עבור רבים. עם זאת, חשוב לשקול יתרונות אלה מול אתגרים פוטנציאליים כגון מגבלות פריסה ואינטגרציה של שירות.

אם אתה מעריך שימוש יעיל בשטח ויכול לנווט בשיקולי העיצוב שמגיעים עם פריסה פינתית, מטבח חוץ פינתי יכול להיות התוספת המושלמת לשיפור חוויית החיים החיצונית שלך. תכנון זהיר וחזון ברור יבטיחו שמטבח החוץ שלך יהפוך לחלק יקר מפז בביתך.

מאמרים נוספים

נגישות

GELMAN

BETONSTONE COLORES

108
000
602
525
301
303
307
320
שולחן יציקת בטון אדריכלי אמיתי BETON STONE.
לא ציפוי ולא חיקוי, אלה יציקה מלאה, חלקה ומשוריינת
מידה 220/110 ס"מ

ANGOLA

BETONSTONE COLORES

108
000
602
525
301
303
307
320
שולחן יציקת בטון אדריכלי אמיתי BETON STONE.
לא ציפוי ולא חיקוי, אלה יציקה מלאה, חלקה ומשוריינת
מידה 340/110 ס"מ

TOKEN

BETONSTONE COLORES

108
000
602
525
301
303
307
320
שולחן אש "TOKEN" בערת גז

מידה 120/32 ס"מ

Lofterino

BETONSTONE COLORES

108
000
602
525
301
303
307
320
שולחן אש "Lofterino" בערת גז

מידה 180/84/32 ס"מ

LOFTER

BETONSTONE COLORES

108
000
602
525
301
303
307
320
שולחן אש "LOFTER" בערת גז

מידה 220/90/32 ס"מ

כל הזכויות שמורות לגנץ קונקריט דיזיין © 2024 | מטבחי חוץ
POWERED BY selected
השאירו פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו: 077-803-8723